Anasayfa / Emekli Maaşları / 2017 Ocak Maaşında Emeklilerin Alacağı Promosyon Miktarı Belli Oldu
2017-emekli-maasi-banka-promosyonu

2017 Ocak Maaşında Emeklilerin Alacağı Promosyon Miktarı Belli Oldu

Çalışanların sürekli maaş aldıkları bankaları güncelleyerek sürekli olarak bankalardan promosyon almasını göstererek emekliler de kendilerine promosyon verilmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Özellikle devlet kurumları bankalarla maaş memurların maaş ödemeleri için ihale açıyorlar ve memurlara en çok promosyonu ödeyen banka anlaşma süresince o kurumun memur maaşlarını ödüyor.

Emeklilerde ise böyle bir durum söz konusu değildi. Emekli maaşı sadece devlet bankalarından yatıyordu. Fakat yapılan düzenleme ile emeklilerin maaşlarını devlet bankalarından alma zorunluluğu kalktı. Emekliler maaşlarını istedikleri bankadan alabiliyorlardı. Bu sefer de madem banka seçebiliyoruz bankalarda kendilerini seçmemiz karşılığında bizlere promosyon ödemesi yapsınlar diye yetkililere seslendiler.

Başbakan Binali Yıldırım duruma el koydu

Başbakan Binali Yıldırım, emeklilerin sesine kulak verdi ve emeklilere banka promosyonu için çalışma yapılmasını istedi. Yapılan çalışmalar sonuç verdi ve emekliler 2017 yılında ilk maaşlarında promosyon alabilecekler. Tabi ki emeklilere verilecek promosyonlar herkese eşit olmayacak. Aldıkları maaş oranında promosyon ödemesi alacak olan emekliler bu parayı bir ay ile üç ay arasında alabilecekler.

Başbakan Binali Yıldırım, emekli maaşı alanlara ödenecek promosyon miktarlarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre;

– 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira,
– 1000 ila 2000 lira arasında emekli maaşı alanlara 375 lira,
– 2 bin lira üzerinde emekli maaşı alanlara 450 lira promosyon verilecek.

Hali hazırda, 11,5 milyon emekli bulunuyor. 8,5 milyon emekli 1000 ila 2000 lira arasında emekli maaşı alıyor. Yüzde 6,5 emekli 2 bin liranın üzerinde alıyor. Yüzde 20 emekli ise 1000 liranın altında emekli maaşı alıyor.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>