Anasayfa / Emeklilik / Bağkur Emeklilik Hesaplama
emeklilik

Bağkur Emeklilik Hesaplama

Bağkur Emeklilik Hesaplama Aracı Sayesinde Emeklilik Tarihinizi Hesaplayabilirsiniz.

İkinci Bahara Ne Kadar Kaldı?

Devlet idarecileri ve kanunların sürekli değişmesi sonucu emekli yaşı hesaplamakta biraz karışık bir durum olmaktadır. Değiştirilen ya da var olana ek olarak çıkartılan kanunlara göre emekli yaşının nasıl hesaplanacağı konusunda aşağıda bilgiler bulunmaktadır. Yaşının ilerlemesiyle emekli yaşını hesaplamaya başlamalar daha da önem kazanmaya başlamaktadır.

Ne-Zaman-Emekli-Olabilirim1 Öncelikle emeklilik hesaplama ile ilgili bulunduğunuz çalışma statüsüne göre  mesleğinizi seçerek başlanmaktadır. Sonrasında gerekli olan bilgiler  doldurulmaktadır. Bağkur emeklilik hesaplama online gerçekleşmektedir. Online  olarak bağkur emeklilik hesaplama aracımız sayfanın altında bulunmaktadır.

 

Bağkurda Emeklilik Yaşını Bulma ve Hesaplama

Genel olarak 7 yıllık prim ödemesini tamamlayanlar bağkur veya tarım bağkurdan emekli olmaktadır. Prim ödenmeden geçen günler dikkate alınmamakta ve geçerli sayılmamaktadır. Çalışma süresince toplam gün sayılarınızı toplayıp; erkekler, 25 yıldan; kadınlar, 20 yıldan çıkararak kalan günü hesaplamaktadır. Kadınlar 20 yıl, erkekler 25 yıl prim ödemesi gerekmektedir.

Prim ödenen gün sayısının kadınlarda 20 yılı doldurmuş olması gerekmektedir. Örneğin; 16 yıl fiili prim ödeyen bir kadın, 20 yıldan 16 yılı çıkardığı zaman 4 yıl daha prim ödemesi beklenmektedir. Hali hazırda bağkur emeklilik hesaplama 4 yılı kalmış olduğunu göstermektedir. Eski adı bağkur, yeni adı 4/b olan emekli olma şeklinden; tarımsal faaliyette bulunanlar, kendi işyeri bulunanlar, sahibi olmayan ancak otak statüsünde bulunulan şirketlerde söz sahibi olanlar vs. gibi birçok konum ve statüdeki kişiler bağkurdan emekli olabilmektedir.

 

 Bağkur Emeklilik Hesaplama Aracı

Hesaplama Aracında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tarih Formatı Şu Şekilde : 12.12.1992
Sayı Formatı Şu Şekilde : 250

 

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Emekli Olabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>