Anasayfa / Emekli Maaşları / Emekli Sandığı Hizmet Hesaplama
emekli-sandigi-hizmet-hesaplama

Emekli Sandığı Hizmet Hesaplama

Gelişen teknoloji sayesinde artık kamu işlemlerimizi teknolojik ortamlar aracılığıyla halledebilmekteyiz. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili her türlü işlerimizi de artık internet aracılığı ile sorunsuz şekilde yürütebilmekteyiz. Emekliliğe dair en hızlı şekilde bilgilere ulaşmak ve emeklilik yaşınızı öğrenmek artık online kanallar aracılığı ile son derece kolay oluyor.

Emekli sandığı bir diğer adıyla tabir ettiğimizde 4 C sigortalıları için artık online platform üzerinden hizmet hesaplama sistemi açılmıştır. Karşınıza gelecek ekranda sizden bir takım bilgiler talep edilecektir. Emekli sandığı hizmet hesaplama için şu şekilde ki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Buna göre,

  • Sistem karşınıza çıktığında ilk olarak düz doğum tarihinizi girmeniz gerekmektedir. Sistem bu sefer otomatik şekilde gün, ay ve yıl kesme işaretlerini de koymaktadır.
  • Ardından cinsiyetinizi girmeniz gerekiyor
  • 4 C kapsamında ki başlangıç ve bitiş tarihlerinizi de girmelisiniz
  • Görevden yeni ve daha önce ayrıldıysanız EKLE sekmesine tıklayarak belirtebilmektesiniz
  • 4A ve 4B hizmetleriniz varsa bu bilgilerinizi de sisteme ekleyebilirsiniz

Tüm bu belirtmiş olduğumuz işlemler sonrasında da Emekli Sandığı Hesaplamaları sorunsuz şekilde tamamlanmış olacaktır. Emekli olmak için her türlü işte dişin tırnağına takan vatandaşlarımız emeklilik ile ilgili tüm bilgilere artık sistem üzerinden ulaşmaktadır. Hesaplama işlemlerini hızlı şekilde yapmak isteyen kişiler Sosyal Güvenlik Kurulunun resmi sitesine adım atarak hesaplamalarını sorunsuz şekilde yapabilmektedir.

Emekli ne zaman olabilirim sorusuna artık anında cevap bulabilmeniz adına online kanallar aracılığı ile sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Sistemde ki bu tür hesaplamalarınızı yapabilmeniz için ise sizden ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Böylelikle prim, gün sayısı ve emekli yaşınızın ne zaman olduğunu sistem üzerinden yapacağınız hesaplamalar sonrasında daha hızlı şekilde görmeniz mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>