Anasayfa / Emeklilik / Emeklilere Kurban Bayramında Emekli Maaşı Müjdesi olacak mı?
emeklilere-kurban-bayrami-ikramiyesi-kurban-parasi-verielcek-mi

Emeklilere Kurban Bayramında Emekli Maaşı Müjdesi olacak mı?

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bayram Eylül ayının 1’inde başlayacak Zilhicce ayının 10’una rastlayan 1 Eylül tarihi Kurban Bayramı’nın da birinci günü olacak ve herhangi bir değişiklik olmazsa 4 Eylül akşamı sona erecek. Ancak söylentilere bakılırsa Kurban Bayramı’nı tatil olarak görenler için uzatılacağı yönünde.

Kurban Bayramı’nın ilk günü Cuma gününe rastlıyor. Cuma günü de müminlerin Bayramı olduğuna göre, Müslüman alemi 2 Bayramı aynı gün içerisinde yaşayacak. Kurban Bayramı Cuma günü başlayıp Pazartesi günü sona erecek. Bayramın son günü Pazartesi gününe denk geldiğinden Bayramın tatil olarak uzatılması uzak bir ihtimal olarak da bazı kesimler arasında söyleniyor.

Kurban Bayramı’nda emeklilere acaba müjdeli bir haber olacak mı?

kategori/emeklilik Emekliler Hükümetten Bayram öncesi müjdeli haber bekliyor. Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar hatırlarlarsa Hükümetin Emeklilere Kurban Parasını ödeyeceği yönündeydi. Bu şekilde çıkan dedikodu yüzünden emeklilerin beklentisi olmuştu. Fakat haber asparagas yani uydurma haber olarak kayıtlara geçti.

Peki bu Kurban Bayramı öncesi Hükümet Emeklileri sevindirecek müjdeli bir haber verecek mi? Doğrusu Hükümet yetkilileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek talimatı bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vatandaşın bu yönde beklentisi olduğu iletilirse, deniliyor ki Cumhurbaşkanı Emeklilere müjdeli bir haber verebilir.

Bütün bu sorular emekliler arasında birbirlerine sorulup duruyor. Ancak henüz ne işçi, ne memur ne de Emeklilerle ilgili gündemde olan bir madde yok. Belki de zaman çok erken. Kurban Bayramı’na birkaç gün kala konuyla ilgili açıklamalar daha net olarak gündem oluşturabilir. En iyisi müjdeli bir haberin olup olmayacağını Kurban Bayramı’na birkaç gün kala bekliyor olmak.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>