Anasayfa / Emeklilik / Emeklilik Tarihi Hesaplama
SSK22

Emeklilik Tarihi Hesaplama

Emeklilik Yaşı Hesaplamak Artık Çok Kolay

Yıllardır çalışıyorsunuz ve ne zaman emekli olacağınızı bilmiyorsanız tüm bilgilerinizi öğrenebilmeniz artık internet üzerinden çok kolay. Yapmanız gereken öncelikle SGK hizmet döküm belgenizde prim gün sayınızı bilmeniz. Öncelikle yapmanız gereken internet üzerinden ne zaman emekli olurum işlemini seçmeniz daha sonra sgk ne zaman emekli olurumu tıkladığınızda karşınıza açılan sayfada ki bilgilerden bazılarını girmeniz.

Cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve hizmete başlama tarihinizi girmeniz önemli daha sonra mevcut bilgilerinizden SSK prim ödeme gün sayınız olan bölüme toplam çalışmış olduğunuz prim gün sayınızı yazmanız gerekmektedir.

ne-zaman-emekli-olurum-bsaglik

            Nasıl Hesaplarım?

Eğer başka bir sandığa ait gün sayınız veya askerlik/sanatçı gün sayınız ve yurt dışı gün sayınızı yazıp gönder butonuna bastığınız takdirde size açılan sayfa da emeklilik ile ilgili bütün bilgileriniz mevcut olacaktır.

Eğer bilgilerinizi doğru girmiş iseniz şuan ki yaşınızı, sigortalılık süreniz, prim gün sayınız, kaç yaşınızda emekli olacağınız, kalan yaşınız, sigortalılık süreniz, kalan hizmet süreniz, toplam prim gün sayınız ve kalan prim gün sayınız ve tahmini hangi yıl emekli olacağınız bilgilerine bu şekilde ulaşmanız ve emeklilik tarihi hesaplamaişleminiz mümkündür.

Eğer prim gün sayınızı bilmiyorsanız TC kimlik numaranız ile sosyal güvenlik kurumundan gerekli bilgilerinizi öğrenebilmeniz mümkündür. Tüm bilgilerinizi öğrendikten sonra artık ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplamanız çok kolay ve böylece kendinizi emeklilik tarihi hesaplama işlemi ile emeklilik günlerinize hazırlayabilir ve yaşınız geldiğinde emekli olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Emekli Olabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>