Anasayfa / Emeklilik / Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yeni Bakan Sarıeroğlu’ndan Umutlu
csgb-julide-sarieroglu-eyt-magdurlari-randevu-verdi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yeni Bakan Sarıeroğlu’ndan Umutlu

Bakanlar Kurulunda sürpriz bir değişikliğe gidildi ve bir çok bakan koltuğunu devretmek zorunda kaldı. 2017 Samsun Deaflympics işitme engelliler olimpiyatlarının açılışı yapan ve şehre büyük yatırımlar yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, olimpiyatlar sonlanmadan koltuğunu Osman Aşkın Bak’a teslim etti. Bunun yanında emekli ve çalışanları etkileyen önemli bir değişiklik de yaşandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yerine Jülide Sarıeroğlu getirildi. 1979 Adana doğumlu olan bakan, Gazi Üniversitesi, İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Bakanlıkta gerçekleştirilen bu değişiklik emeklilikte yaşa takılanlar için umut doğurdu. Önceki bakan Müezzinoğlu’ndan aradıkları desteği bulamayan EYT mağdurları yeni bakandan umutlu. Hatta sosyal medya üzerinden bir araya gelen emeklilik adayları yeni ÇSG Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan randevu aldı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yeni Bakan Sarıeroğlu’ndan Randevu aldı

Emeklilikte yaşa takılanlar Derneği ve Platformu sorunlarını dile getirmek için yeni Bakan Jülide SARIEROĞLU’ndan randevu almak için mektuplarını özel kaleme iletti. 2017 yılı için hala umutlarını kaybetmeyen ve hükümetten de EYT‘liler olarak son zamanlarda olumlu haberler alsalar da istediklerini hala elde edemediler.

Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti devam ediyor. Bu mağduriyetlerini yeni bakana iletecek olan platform üyeleri bakandan olumlu cevap almayı bekliyorlar.

Yeni Bakan’dan mutlu haberler bekleyen Dernek üyeleri ve temsilcileri umutlarını hala kaybetmediklerini ifade ettiler.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>