Anasayfa / Emeklilik / Emekliye kredi müjdesi!
1448233013852

Emekliye kredi müjdesi!

Emekliye kredi müjdesi!

Emeklilere Devlet tarafından büyük bir destek geliyor. Devlet sürekli olarak emekliler için yapacağı çalışmaları açıklıyor. En son ise yeni emekli olacak kişileri 3900 liralık avans verdi. Bundan sonra emekli olacak olan kişilere maaşının 3 katı veya 10 katı kredi verilecek. İşte sizlere krediler hakkında detaylı bilgi!

Emeklilere yeni düzenlemeyle birlikte avans sistemi getiriliyor. Acil ihtiyacı bulunan emeklilerin maaşlarına göre avans verilecek. Maaşlarının ne kadar olduğu çok önemli. Emekli maaşınızın 3 katında veya 10 katında sizlere avans verilebilecek olup bu avans para bankaya 36 aya kadar geri ödenebilecek. Şuanda çalışmaları süren bu sistemin minimum 3900 liralık avans vermesi bekleniyor. Bu olayı kısaca şöyle anlatabiliriz; ”Eğer 3000 lira maaş alıyorsanız ve emekliyseniz. Bankanız tarafından sizlere maaşınızın 3 katı emekli avansı verilebilecek. Yani ortalama 9000 lira avans verilebiliyor.” Bu aldığınız avansı geri ödemek isterseniz 12, 24 veya 36 ay taksite böldürerek ödeyebiliyorsunuz.

Almış olduğunuz emeklilik avansında asla faiz olmayacak. Seçimlerden önce konuşulan bu konu tekrar gündeme getirildi ve emeklilere 3 katında maaş verilecek bilgisi aktarıldı. 2000 lria maaş alan birinin 6000 lira avans çekebilmesi şuanda gündemde. Meclis tarafından yapılan son çalışmalarda bu sistemin yakın bir zaman içerisinde getirilmesi bekleniyor. Gelen sistemde hiç bir faiz uygulaması yer almayacak ve avanslar 12, 24, 36 aya bölünebilecek.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>