Anasayfa / Emekli Maaşları / Emekliye Promosyon veren Bankaların Güncel Listesi 2017

Emekliye Promosyon veren Bankaların Güncel Listesi 2017

erken-emeklilik-yasasi-2016-var-mi-ve-enzp

Emekliye Promosyon veren Bankaların Güncel Listesi 2017

Bankalar genç müşterileri kadar emekli müşterilerini de oldukça fazla düşünmektedir. Birçok banka emekli müşterilerini memnun etmek için çeşitli promosyonlar vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda birçok devlet ve özel bankalar emeklilere çeşitli promosyonlar vermiştir. Bu promosyonları tutarı bankadan bankaya değişiklik göstermiştir. Geçtiğimiz yıllarda emekliye promosyon veren bankalar 2017 yılında da bazı düzenlemeler sonucunda müşterilerine promosyon vereceğini söylemiştir. Bu promosyonları başta devlet bankları olan Ziraat bankası ve Halk bankası olmak üzere birçok özel banka da emeklilere promosyon dağıtacağını açıklamıştır. Bankaların vereceği promosyon tutarı ve gerekli şartlar tam olarak belli olmasa da bu konuda bazı çalışmalar yapıldığı açıklanmıştır.

Emekli Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emekli kişiler promosyon haberini alınca oldukça mutlu olmuşlardır. Bu haberi duyan kişiler emekli promosyon ne zaman verilecek sorusunun cevabını araştırma yoluna gitmiş ve oldukça merak etmişlerdir. Devlet yetkilileri tarafından yürütülen tasarı sürecinde şu anda kesin bir tarih olmasa da söylentilere göre Şubat ya da Mart ayından itibaren emekliye promosyonları verileceği ön görülmektedir.

Emekli Promosyonundan Kimler Yararlanabilir?

Ülkemizde yapılan araştırmalar sonucunda yaklaşık 12 milyon kişinin emekli olduğu belirlenmiştir. Bankalar bu geniş kitlenin emekli maaş payından faydalanmak için çeşitli promosyonlar yapmaya başlamıştır. Bankalar birbiri ile rekabet içinde olunca daha çok tercih edilmek için güzel fırsatlar sunmaya çalışmaktadır. Ülkemizde emekli maaşı alan kişilerin bazıları eşleri ya da anne ve babalarının vefatından sonra emekli maaşlarını almaya devam etmektedir. Bu yüzden bu kişiler emekli promosyonundan kimler yararlanabilir sorusunun cevabını oldukça merak etmektedir. Emekli promosyonundan başta normal emekliler olmak üzere emekli maaşı alan tüm kişiler yararlanabilmektedir.

Emekli Promosyonu İçin Gerekli Şartlar

Emekli promosyonu için gerekli şartlar şekillenmeye başlamıştır. Promosyon alacak kişiler öncelikle promosyon alacağı bankayı seçme özgürlüğü bulunmakta olup 3 yıl içinde verilecek bu promosyon süresi içerisinde maaşını aynı bankadan alma şartı bulunmaktadır. Ayrıca şartlar arasında iki kez otomatik ödeme talebi vermek zorunluluğu bulunmaktadır. Bir diğer şart ise emekli maaşını aldığı bankada kredi mevduat hesabı açtırması gerekmektedir. Bu düzenlemeler sonucunda bankalar tek seferde ATM den bütün emekli maaşını çeken kişiden herhangi bir ücret kesintisi yapılmayacağını açıklamıştır ayrıca bankalar emeklinin maaş hesapları için herhangi bir işletim ücreti tahsis etmeyecektir. Verilecek emekli promosyonu herkese aynı zamanda değil T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre belli zamanlarda ödeneceği şartı bulunmaktadır.

Emekliye Promosyon ile ilgili sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK ve BAĞKUR Emeklileri Ayın Hangi Gününde Emekli Maaşı Alıyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>