Anasayfa / Emeklilik / Erken emeklilik şartları nelerdir açıklandı – Yasası çıktı mı ve var mı?
erken-emeklilik-yasasi-2016-var-mi-ve-enzp

Erken emeklilik şartları nelerdir açıklandı – Yasası çıktı mı ve var mı?

Erken emeklilik şartları nelerdir açıklandı – Yasası çıktı mı ve var mı?

Bu senenin en gözde konusu: ”Erken emeklilik”. Bu sene fazlasıyla merak edilen ve yeni emekli olacakları ilgilendiren bir konu var. Erken emeklilik müjdesi veren devlet konuyla ilgili olarak açıklamasını yaptı. Peki erken emeklilik yasası şimdi çıktı mı? Çıktıysa ne zaman yürürlüğe girecek? Erken emeklilik hakkında sizlere çok özel bilgiler şimdi haberimizin içerisinde.

2016 Erken Emeklilik Yasası Geldi Mi?

Herkesin hayali işlerde çalıştıktan sonra hayali olan emekliliğe kavuşmak. Herkes rahat etmek ister ve bir zamandan sonra emekli olmak ister. Şimdi ise emeklilik yani erken emeklilik gündeme tekrar sokuldu ve herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili olarak yeni yasa yargıtaydan gelecek olan karara göre şekillenecek. Erken emekli olmak isteyenler için şuanda tam gaz çalışmalar devam ediyor. Yapılan son açıklamada; ”SGK Daire Başkanlığı tarafından bu konunun görüşüldüğü ve çalışmalarını halen sürdürdükleri” söylendi.

Daha öncesinde bu konu bir çok kez gündeme getirildi. Şimdi ise bu konu tamamen gündeme oturacak ve insanlar daha fazla meraklanacak. Gündeme getirilen konu erken emeklilik yasası. Şuanda üzerinde çalışılıyor ve yargıtay tarafından karar çıktıktan sonra tamamen onaylanmış olacak. Yargıtayın vereceği karardan sonra tamamen bilgiler açıklanacak ve erken emeklilik yasası getirilmiş olacak. Karar sadece yargıtayın elinde ve herkes şuanda kenetlenmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>