Anasayfa / Emeklilik / Emekliye Banka Promosyonu Gerçekten Ödenecek mi ?
74540-emekli

Emekliye Banka Promosyonu Gerçekten Ödenecek mi ?

Hükümet seçim öncesi emekli vatandaşlarımıza verdikleri sözleri tek tek yerine getiriyor.  Süleyman Soylu ( Sosyal Güvenlik Bakanı ) emekli vatandaşlara bir güzel haber daha verdi. Sayın bakan yaptığı açıklamada bankalarla promosyon görüşmelerinin başladığını belirtti.

PASTA Tam 120 MİLYAR TL

Maaşları kamu ve devlet bankalarından ödenen emekli vatandaşların sayısı tam 11 milyonu buluyor. 1 yılda yaklaşık 120 milyar TL para hareketi olduğu emekli maaşlarını ödemek için bankalar tam anlamıyla birbiri ile yarışıyor. Bankalar emekli maaşlarını kendi bankalarına transfer eden emekli vatandaşlara belirli miktarda para teklif ediyorlar

Emekliler 900 TL pay amak istiyor

Bankalar çalışan memurlar için brüt maaşlarının yüzde 60 kadarını promosyon olarak vermektedir. Emekli vatandaşlarımız da en az memurlar kadar pay almak istiyor. Yani ortalama 1500 TL emekli maaşı alan bir emeklimizin bankadan alacağı promosyon 900 TL kadar oluyor.

KIDEMDE 30 GÜN ESAS

Kıdem tazminatı konusunda da bazı önemli açıklamalarda bulunan Bakan, kıdem tazminatında düzenlemenin işçi ve işverenin karşılıklı görüşlerinin alınarak yapılacağını söyledi. Soylu, “30 gün konusunda, çalışanlarımız için bugünkü genel çerçeveden geriye gidilemez” diye açıklama yaptı. Soylu, Sosyal Sigortalar Kurumunun yerel yönetimlerden 73 milyar TL alacağı olduğunu belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>