Anasayfa / Haberler / SGK Emeklilik Gün Hesaplama Robotu
sgk-emeklilik-gunu-hesaplama-robotu-ne-zaman-emekli-olabilirim

SGK Emeklilik Gün Hesaplama Robotu

Emeklilik ülkemizde sürekli tartışılan konuların başında gelmektedir. Emekli olmak bir dert emekli olunca maaş durumu geçince derdi başka dert. Bir de bunun yanında emekli olmak için gerekli şartları tutan fakat yapılan değişiklik ile yaşa takılanları da unutmamak gerekmektedir.

Emekli olmayı bekleyen kişiler işe başlama ve aradaki boşluklarla birlikte SGK tarafından belirlenen hizmet gün sayısını doldurmalı ve eğer belirlenmiş bir yaş durumu yoksa emeklilik işlemlerine başlama hakkı kazanmış demektir. Bu durumda öncelik olarak sosyal güvenlik kurumundan ya da e-devlet üzerinden hizmet dökümü incelenmeli ve sgk borçlanması var ise bunun için gerekli olan bilgiler için SGK’dan bilgi alınmalıdır. Eğer kuruma emeklilik dilekçesi verecekseniz sitemizde bir örneğine arama kısmına yazarak ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki SGK Emeklilik gün hesaplama aracı ile işe başlama tarihi doğum tarihi gibi bilgilerinizi girerek kolay biçimde emekliliğinize kaç gün kaldığını hesaplamış olacaksınız.

SGK Emeklilik Gün Hesaplama aracına bilgilerinizi yazarak hesaplama yapabilirsiniz.

Tarihleri Yazarken Format şu şekilde olmalıdır, 12.12.1992 şeklinde.
Sayıları yazarken format ise 250 Şeklinde.
Yukarıdaki hesaplama aracında hizmet günü hesabını yapan emekliler, emeklilik işlemleri için bulundukları il ya da ilçede bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu ilçe müdürlüklerine giderek emeklilik işlemleri için gerekli bilgiyi alabilirler. Hesaplama aracı güncel bilgiler ile geliştirilmiştir.

Bu araç sayesinde sosyal hizmetler kurumuna emeklilik için başvuruda bulunmadan önce gerekli olan gün sayısı gibi hesaplama işlemleri yapmış olacaksınız. Umarız emeklilik hakkı kazanan herkes yaş sınırı veya başka prosedürlere takılmadan kolay bir şekilde emekli olabilirler. Şimdi aşağıdaki robotta sizlere tarih edilen şekilde boşlukları doldurunuz ve emeklilik günü hesabınızı yapınız.

SGK Emeklilik Hesaplama Aracı

Tarihleri Yazarken Format şu şekilde olmalıdır, 12.12.1992 şeklinde.

Sayıları yazarken format ise 250 Şeklinde.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>