Anasayfa / Emeklilik / SGK Emeklilik Hesaplama
sgk emekliki

SGK Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Hesaplamak Artık Çok Kolay

Sgk internet aracılığıyla emekliler için oldukça kolay ulaşılabilen bir hizmet ortaya koymuştur. Sgk emeklilik hesaplama için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden kimlik bilgilerinizle istediğiniz bilgiye ulaşmanız mümkündür yada aşağıdaki hesaplama aracı ile emeklilik tarihinizi hesaplayabilirsiniz.

memur_emekli_maasi_hesaplama_tablosu

 Sistemin İşleyişi

Emekli maaşını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan biri de kişinin özel ya da kamu sektöründe çalışıp çalışmadığıdır. Ayrıca işe ilk başladığınız tarih, size ödenen primler, bu primlerin sahip olduğu özellikler de emekli maaşınızın ne kadar olacağını etkileyecek faktörler arasındadır. Lakin e-devlet şifrenizle artık emekliliğiniz hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmanız için kimlik numaranızın ve e-devlet şifrenizin olması yeterli olacaktır. Bu sistem aracılığıyla maaşınızı ve sizden kesilmiş olan maaş miktarlarını da rahatlıkla gözlemleme imkânı bulacaksınız.

İster 4A isterse 4B emekli maaşına sahip olun yapacağınız ilk işlem siteye girerek önünüze çıkan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamak olacaktır. Sonrasında ise sizden kimlik numaranızın ve e-devlet şifrenizin girilmesi istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapmış olacaksınız. Sgk emeklilik hesaplama işlemini şifresiz de yapmanızın yolu bulunmaktadır. Yine Sgk’nın sitesinden e-Sgm hizmet sorgulama ekranında sizden istenilen uyruk, kimlik numarası, nüfusa kayıtlı il, cilt numarası ve doğum yılı sorularına cevap vermeniz gerekecektir. Tüm bu bilgileri eksiksiz yazdıktan sonra altta göreceğiniz güvenlik kodunu giriniz. Kodu doğru şekilde girdiğinizden emin olup sonrasında ise bilgilerinizi rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

 

SGK Emeklilik Hesaplama Aracı

Tarihleri Yazarken Format şu şekilde olmalıdır, 12.12.1992 şeklinde.

Sayıları yazarken format ise 250 Şeklinde.

Sgk Hizmet Dökümü Almak için Tıklayın

Sgk Hizmet Dökümü Almak için Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Emekli Olabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>