Anasayfa / Haberler / SGK Uzmanı Ali Tezel’e Soru Sor
sgk-uzmani-ali-tezel-e-soru-sor-emeklilik-sorgulama

SGK Uzmanı Ali Tezel’e Soru Sor

SGK Uzmanı Ali Tezel’e Soru Sor

SGK Uzmanı Ali Tezel, pek çok vatandaşın sosyal güvence ya da emekliliğe ilişkin sorularına çeşitli vasıtalarla cevap vermesi ile tanınmaktadır. Bu konularda merak konusu olan hemen her şey hakkında kişiler Ali Tezel’e ulaşmaya çalışmaktadır, çünkü onun bilgisine güvenilmektedir. Peki Ali Tezel kimdir?

Ali Tezel Hakkında

1966 İzmir Ödemiş doğumlu olan Ali Tezel, Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olmuş ve 1985’te Nevşehir’de memuriyete başlamıştır. Daha sonra Ankara Numune Hastanesinde çalışırken, Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği okumuştur. İzmir’de bir hastanede çalışırken de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nü 1993’te bitirmiştir.

1995 yılında Sigorta Müfettişliği görevine atanmıştır. SGK konusundaki bilgi ve deneyimiyle bu saatten sonra öne çıkmaya başlamıştır. SGK Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı’nda baş müfettiş olarak çalışmıştır. 2007 yılına kadar Grup Başkanlığı görevine devam eden Tezel, 2008 yılında görevinden de memuriyetten istifa etmiştir.

Sosyal Güvenlik Köşesi Yazarlığı

İstifa ettikten sonra AKŞAM Gazetesinde haftada 3 gün “Çalışma Hayatı” ve “Sosyal Güvenlik Köşesi” köşelerinde yazarlık yapmıştır. 10 yıl bu göreve devam eden Ali Tezel daha sonraları pek çok TV programı ve yazarlık konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Ali Tezel’in kitapları yediye ulaşmıştır ve halen yayın hayatına devam ederken, İstanbul Taksim’deki özel bürosunda da danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ali Tezel’ Soru Sorma Kanalları

Şu yollarla Ali Tezel’e soru sor mümkündür:

  • İstanbul Taksim’deki büro telefonu: 0212 292 98 90/ 297 21 24, GSM: 0532 717 26 94
  • Ali Tezel’e ait e-posta: bilgi@alitezel.com
  • Resmi internet sitesi: alitezel.com.tr
  • Büyükşehirlerde Ali Tezel’in bürosunun şubeleri bulunmaktadır. buraları arayarak ya da ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK Emeklilik Gün Hesaplama Robotu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>