Anasayfa / Haberler / Ssk Borç Sorgulama Nasıl Yapılır
ssk-borc-sorgulama

Ssk Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

SSK BORÇ SORGULAMA

 

ssk borç sorgulama ekranı sayesinde artık emeklilik yaşınıza kadar olan pek çok borç sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Prim borcu sorgulama, gün bedeli sorgulama gibi birçok sorgulama işlem türü, SGK’ya kadar ucu dayanan bir alanı kapsamaktadır.

 

SSK (4A) hizmeti alan kişilerin, mutlak suretle daimi olan ssk borç sorgulama gibi işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Çünkü ileri ki süreçler adına emekli olma durumları sizler için bayağı bir borcu kabarık hale dönüşebilir. Bu tip sorunlar yaşamamak adına daima sorgulamalarınızı yapmanız gerekmektedir. www.turkiye.gov.tr yada E-Devlet ekranına giriş yaparak sorgulamaları başlatabilir, dilediğiniz konu ile alakalı da ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. SSK üzerinden yapılacak bu işlem türleri, T.C kimlik numarası veya e-devlet şifresi ile de yapılabilmektedir. Dilediğiniz herhangi bir konu ile alakalı da sorgulamalar yapabilirsiniz.

 

Sizlere ssk borç sorgulamanın yanı sıra diğer tüm SSK ile alakalı sorunlar için de yardımcı olmaktayız. Dilediğiniz  soruyu yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK Hizmet Dökümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 yorum

  1. Neden örenimeyorum dökümanı

  2. Sigorta baslama tarihi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>