Anasayfa / Emeklilik / Ssk Emeklilik Hesaplama
ssk-emeklilik-hesaplama

Ssk Emeklilik Hesaplama

Ssk emeklilik hesaplama araçlarımız sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebileceğiniz gibi diğer araçlarımızı kullanarak da online ssk hizmet dökümü gibi bilgilere de kolayca erişebileceksiniz. Aşağıda sizlere ssk emeklilik hesaplama aracını sunduk kolayca emekliliğinizi hesaplayabilirsiniz.

İster memur olarak çalışın, ister sigortalı işçi ya da bağ kur’lu olun hepimizin aklında “ne zaman emekli olabilirim ?”sorusu vardır. Sonuçta hepimiz geleceğimiz için çalışıyoruz ve yaşlandığımızda alacağımız aylık bir emeklilik birikimi yapıyoruz. Sigortalı bir işçinin yaşı, hem primin miktarı hem de primin süresi, bunların hepsi emekliliğin hesaplanmasında etken ve de bilinmesi gereken kriterler.

 Ssk Emeklilik Hesaplama Aracımız Aşağıdadır

Peki, Ssk Emeklilik Hesaplama işlemini nasıl yapabiliriz?

Bunun için iki farklı yöntem var. Bunlardan ilki E-Devlet Sitesini Ziyaret Etmek. Bunun için öncelikle bir şifreye ihtiyacınız var. Bir kereye mahsus olmak üzere PTT’lere üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı bulunduğu nüfus cüzdanınızla başvuru yapın. PTT bu işlem için lira almaktadır. Bu işlemi yaptıktan sonra E-Devlet şifresi edinmiş oluyorsunuz. Daha sonra aldığınız bu şifre ve T.C. kimlik numaranızla sisteme giriş yaparak linkleri takip ederek SSK emeklilik hesaplama işlemini yaparak ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise E-SGM üzerinden sadece kimlik bilgilerinizle yapacağınız sorgulamadır.

E-SGM üzerinden SSK emeklilik hesaplama işleminiz için öncelikle www. esgm.sgk.gov.tr adresine tıklayınız. Açılan sayfada önce uyruğunuzu seçin. Eğer T.C. vatandaşıysanız; T.C. kimlik numaranızı, nüfustaki ilinizi, doğum yılınızı, cilt numaranızı giriniz. Yabancı uyruklu iseniz karşınıza gelen işlemleri yapınız. Her İki uyruk için de işlemlerinizi tamamladıktan sonra verilen tek yapmanız gereken güvenlik kodunu girmek ve bilgilerinizi sorgulamak. Hepsi bu kadar.

SSK Emeklilik Hesaplama Aracı

Tarihleri Yazarken Format şu şekilde olmalıdır, 12.12.1992 şeklinde.

Sayıları yazarken format ise 250 Şeklinde.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum

  1. Sigortamı öğrenmek istiyorum kaç gündür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>