Anasayfa / Emeklilik / Ssk Emeklilik Sorgulama Aracı
ssk-emekliliksorgulama

Ssk Emeklilik Sorgulama Aracı

Ssk emeklilik sorgulama araçları sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi sorgulayabilirsiniz, bu araçlar sizler için özel olarak hazırlanmış araçlardır ve hata payı neredeyse yüzde sıfırdır.

 

Sigortalı olarak emekli olmak isteyenler kendi hesaplarına açılmış hesaplarına işveren tarafından bir takım ödemeler yapılmaktadır. Bu sayede kişiler emekli olabilmek için gerekli gün sayısını elde etmektedirler. Bunun yanında kendi işini yapan kişiler de Bağkur üzerinden sigorta primlerini ödeyerek emeklilik gün sayılarını doldurmaktadırlar.

 

SSK EMEKLİLİK DURUMUMU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

 

Öncelikle sigortalı olarak çalışanlar kaç yıldır çalıştığını ve prim gün sayısını öğrenmek için SSK hizmet dökümünü elde etmelidir. SGK’nın internet sitesi üzerinden ya da e-devlet üzerinden hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz. SSK emeklilik sorgulama için Sosyal Güvenlik kurumunun sitesinden ne zaman emekli olurum sekmesine girerek sizden istenen cinsiyet, doğum tarihiniz, hizmete başlama tarihiniz, maluliyetiniz var mı? erken yaşlanma var mı? SSK pirim ödeme gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik/sanatçı gün sayınız, fiili gün sayınız, yurt dışı gün sayınız, 3600 günün doldurulduğu tarih bilgilerini girdikten sonra gönder butonuna tıklayarak sizin kaç gün priminizin kaldığını kaç sene sonra emekli olabileceğinizi gösteren listeyi bulabilirsiniz.

Bu SSK emeklilik sorgulama sistemi sizden hiçbir şekilde şifre istememektedir. Aklınıza takıla herhangi sorulanız için ise SSK danışma hattını kullanabilir SSK hizmet dökümü, sigorta sorgulama, Sgk işyeri bildirgesi, Sgk gecikme zammı, Sgk prim sorgulama, Sgk ne zaman emekli olabilirim, Sgk iş yeri sicil no gibi soruların tüm cevaplarını öğrenebileceğiniz bir hat olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum

  1. Kaç gün SSK’lıyım? Bunu buradan öğrenebiliyor muyum?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>