Anasayfa / Sgk / Ssk Sorgulama Tc Kimlik No ile Sorgulama
ssk-sorgulama-tc-kimlik-no

Ssk Sorgulama Tc Kimlik No ile Sorgulama

Günümüzde ssk sorgulama tc kimlik no ile sorgulama işlemi ile beraber dilediğiniz gibi SSK sorgulamalarını yapabilirsiniz! Özellikle kişilere TC kimlik numarası verilmeye başlandığından beri SSK numarası, vergi numarası gibi terimlerim tümü yerini TC kimlik numarasına bıraktı. Bu numara kişiye özel ve o kişiyi tanımladığı için birçok sorgulama işlemi kimlik numarası ile yapılmaya başlandı. Aynı şekilde SSK sorgulamaları da kimlik numarası ile yapılmaya başlandı. Birçok 4A kriterine ait olarak çalışan pozisyonunda yer alan vatandaş, bu kapsam da araştırmalarını sıkılaştırıyor ve TC kimlik numarası üzerinden de sorgulamalarını gerçekleştiriyor.

Günümüzde de bu sorgulamaları yapmak artık oldukça kolay. www.turkiye.gov.tr sitesine giriş yaparak veya e-devletten bir şifre edinerek sorgulamalarınızın tümünü yapabilirsiniz. PTT’leden alacağınız ilk şifre sonrası e-devlet sistemine girip hakkınızda bulunan tüm bilgilere buradan ulaşabileceksiniz. 2011 yılından bu yana da şifresiz olarak ssk sorgulama tc kimlik no ile sorgulama yapma hakkınız mevcuttu fakat şu anda yine ücretsiz şekilde e-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabiliyorsunuz. Dilediğiniz herhangi bir sorgulama türünü bu kapsam da belirleyebilir, dilediğiniz sorgulamayı da gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok kişi bu tip işlemleri doğru yapabilmek ve 4A standartlarında yer alan tüm alanları inceleyebilmek adına sorgulamalarını eksiksiz olarak kontrol etmelidir. Sigorta günü sorgulama, prim borcu sorgulama, hizmet gün dökümü alma gibi tüm işlemler bu alandan yapılacağı gibi; sizlerin garantili bir şekilde kontrol etme hakkınızı doğurmaktadır. Dilediğiniz herhangi bir ssk sorgulama tc kimlik no ile sorgulamayı yapın, siz de kendinizi garanti altında tutun!

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

11 yorum

 1. Kimiliki le Ssk sorukulama

 2. sigorta başlangıç tarihini öğrenmek istiyorum

 3. Gün sorgulama

 4. Sigortam kaç gün olmuş

 5. 04 04 1962 dogumluyum skk girisim 01 11 1978 3609 gunum var 3600 gunle nezaman emekli olurum

 6. kaç gün sigortam var

 7. Ahmet mustafa kurt

  İşe girdim ama sigortam yatıyomu bilmiyom

 8. 15.01.2001de sigortaya girişim var. 1998 yılında da staj yaptım. Emeklilik tarihimizde geri çeker mi bu başlangıç. Aynı sigorta numarasi üzerine devam ediyor sigortam yani primlerim

 9. Çalıştığım yerler ssk ami nekadar yatırdılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>