Anasayfa / Emeklilik / Tazminatlar da artacak
1447141244779

Tazminatlar da artacak

Tazminatlar da artacak

Asgari ücretle birlikte kıdem tazminatada artıyor. Bilindiği üzere asgari ücret zamlandırılarak 1300 ₺’e çıkarıldı. Buna istinaden bu konuyla ilgilenen kurumda kıdem tazminatlarını tekrardan arttırdı. Yeni çıkan kanundan maaşı 1 bin ila 1300 ₺ arasında olan asgari ücretliler yararlanabilecek. Yapılan zam bodroya yansıtılacak.

Yeni Kanun Geliyor! Yeni Kanun Herkesi İlgilendiriyor!

Geçtiğimiz aylarda asgari ücretlinin maaşına zam yapılarak 1300 ₺’e çıkarıldı. Yani ortalama olarak %30 gibi bir zam yapıldı ve 5 milyon kişi sevindirildi. Asgari ücretli bunun haricinde yeni bir haberle daha tekrardan sevinecek. Asgari ücrete zam yapılmışken birde kıdem tazminatları artacak. Asgari ücrete %30 zam geliyorken kıdem tazminatına da %30 zam yapılıyor.

Düzenleme sadece asgari ücret alanları değil asgari ücretten daha fazla alanlarıda etkiliyor. Yani sadece belli bir kısma değil herkese zam yapılıyor. Asgari ücret arttığı için işverenin bu kişilerede maaş vermesi ve maaşının arttırması gerekiyor. Maaş ile birlikte kıdem tazminatlarıda %30 artacak. Asgari ücretlinin bu konudan çıkartacağı pay; ”Maaş ile birlikte gelen kıdem tazminatlarının artışı.” Evet, asgari ücretli hem kıdem tazminatı alıyor hemde işveren tarafından daha fazla maaşa sahip oluyor.

Bir önceki yazımız olan Memur Emeklilik Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum

  1. 3995 iş günüm var 55 yaşındayım 3600 günden emekli olabilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>